Internet i media społecznościowe są aktualnie najlepszym nośnikiem treści reklamowych. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim z powodu ogromnej liczby użytkowników. Dziś trudno znaleźć człowieka, który nie korzysta z internetu. Wyjątkiem mogą być dzieci, które jeszcze nie umieją czytać lub bardzo dojrzali ludzie, którzy nie cierpią nowinek technicznych. Pozostali zazwyczaj posiadają konta na portalach społecznościowych, takich jak Facebook. Czy reklama facebookowa jest lepsza niż w Google Ads? Dlaczego warto reklamować się na Facebooku?

Istota działania reklamy Google Ads

Tego typu reklama oparta jest na słowach kluczowych wpisywanych w wyszukiwarkę Google przez jej użytkowników. Na podstawie tych danych, wyświetlane są reklamy, które są odpowiedzią na daną potrzebę. Ale co się dzieje, gdy wyszukiwań jest mniej, lub chwilowo nie ma ich wcale? Wtedy reklama Google Ads nie gwarantuje pożądanego ruchu, a tym samym satysfakcjonującej sprzedaży.

Jak działają reklamy na Facebooku?

Facebook, który skupia mnóstwo różnych ludzi z całego świata, inaczej podchodzi do spraw reklamy. W tym przypadku obojętne jest, czego szukają użytkownicy, i co chcą kupować. Natomiast istotne są ich konkretne zainteresowania, poglądy i pasje. Użytkownicy Facebooka bardzo często pokazują innym, co ich naprawdę interesuje, jak spędzają wolny czas i jaki jest ich styl życia. Reklamy na tym portalu są targetowane na konkretnego odbiorcę.

Kiedy reklamowanie się na Facebooku jest lepszym wyjściem?

Facebook na podstawie jawnych informacji o swoich użytkownikach, określa konkretną grupę docelową, a więc ludzi, którzy z dużą dozą prawdopodobieństwa mogą być zainteresowani reklamowanym tematem. W reklamie Google Ads sprzedawca towarów lub usług musi czekać na moment, gdy potencjalny klient zainteresuje się odpowiednim słowem kluczowym i zacznie szukać informacji. W reklamie facebookowej wychodzimy jako pierwsi do potencjalnych klientów. Dodatkowo każdy z nich ma swoje grono znajomych, z którymi w różny sposób dzieli się informacją. Taki stan rzeczy nie tylko zaspokaja popyt ale go wręcz tworzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *